Kuninkuusravit – Aikataulu

Aikataulu

Kuninkuusravitapahtuman aikataulu 2024. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Kuninkuusravit 2024

Perjantai 26.7.

13:30 Portit avautuvat

14:20 Ponilähtö

15:00 Lähtö 1

17:35 Lähtö 8, Keski-Suomen Kunkkarilegendat -lähtö

17:58 Lähtö 9, Killerin Eliitti

19:00 Varsahuutokauppa

20:00 Iltajuhla

 

Lauantai 27.7.

10:00 Portit avautuvat

10:45 Kuninkuusravien 100-vuotisjuhlaparaati

11:23 Ponilähtö, A-ponien montén SM

11:45 Kuninkuusravien avajaiskulkue

12:10 Avajaispuhe

12:26 Lähtö 1, suomenhevosten montén SM

16:12 Lähtö 9, kuningatarkilpailun avausmatka

16:40 Lähtö 10, kuninkuuskilpailun avausmatka

17:30 Lähtö 12

17:45 Ravit päättyvät

19:00 Iltajuhla

 

Sunnuntai 28.7.

10:00 Portit avautuvat

11:03 Ponilähtö 1, A-ponien SM

11:20 Ponilähtö 2, B-ponien SM

12:00 Sunnuntain avajaissanat

12:15 Lähtö 1

13:06 Lähtö 2, kuningatarkilpailun toinen osamatka

13:32 Lähtö 3, kuninkuuskilpailun toinen osamatka

16:42 Lähtö 10, kuningatarkilpailun päätösmatka

17:12 Lähtö 11, kuninkuuskilpailun päätösmatka

17:30 Kuninkaalliset seremoniat

18:02 Lähtö 12

18:15 Ravit päättyvät

18:30 After Race -bileet